Site içi arama


Viewing 1 item

subdomain – alt alan adı nedir? nasıl oluşturulur?

subdomain – alt alan adı nedir? nasıl oluşturulur?

Subdomain – alt alan adı dediğimiz yöntem www.sunucuyonetim.com olan hosting alanıza ek olarak forum.sunucuyonetim.com  şeklinde alt site oluşturmaya yarar.

Oluşturduğunuz alt alanı, ana ftp kullanıcısından farklı bir kullanıcı ve şifresi vererek ek bir ftp alanı olarak kullanabileceğiniz gibi var olan web sitenizden bağımsız bir web sitesi yayınlamak için de kullanabilirsiniz. Tabi adresi forum.sunucuyonetim.com şeklinde olacaktır.

Plesk panelden yetkiniz varsa subdomain – alt alan adı bölümünden oluştura bilirsiniz. Yetkiniz yoksa hosting firmanızla görüşün. Bunun için ek bir domain almanıza gerek yoktur.  www.sunucuyonetim.com olan hizmetinize ek olarak forum.sunucuyonetim.com  şeklinde alt site oluşturmaya yarar.

Oluşturduğunuz alt alanı, ana ftp kullanıcısından farklı bir kullanıcı ve şifresi vererek ek bir ftp alanı olarak kullanabileceğiniz gibi var olan web sitenizden bağımsız bir web sitesi yayınlamak için de kullanabilirsiniz. Tabi adresi forum.sunucuyonetim.com şeklinde olacaktır.

Plesk panelden yetkiniz varsa subdomain – alt alan adı bölümünden oluştura bilirsiniz. Yetkiniz yoksa hosting firmanızla görüşün. Bunun için ek bir domain almanıza gerek yoktur.

Subdomain için yeni bir alan adı almanıza gerek yoktur. Bu hosting hizmetinizde var olan bir servistir.

subdomain


Etiket:, , , ,

Henüz yorum yok.

Bir Cevap Yazın