1. Anasayfa
 2. Veritabanları

Mysql veritabanı geri yükleme restore


Mysql veritabanı geri yükleme, Veri tabanımızı zaten mysql veritabanı nedir? Yazımızda  Navicat programına tanımlamıştık. Bunun üzerinden veri tabanımızı kolayca restore edebiliriz, Plesk panel üzerinden direk veri tabanını içeri aktar ile, yada yine Plesk panel üzerinden veri tabanına phpmyadmin ile bağlanıp restore edebilirsiniz. Tabi bunlarla sınırlı olmayıp en basit be hızlı yöntemlerden 3 tanesini anlatmaya çalışacağız.

thumbnail
Önerilen Yazı
Mysql veritabanı nedir?

Navicat For Mysql ile veritabanı ile restore etme.

Öncelikle yukarıdaki önerilen yazımızda veri tabanı bağlantımızı yaptığınızı düşünerek programı açıyoruz, resimde görüleceği üzere veritabanı ismine sağ tıklayıp, Execute Batch File’e basıyoruz. Bize veri tabanı nerede olduğunu soracak. Veri tabanını seçip File kısmında ismini gördükten sonra Start şuna basalım ve yükleme başlasın. Hata varsa ekrana gösterecektir. Eğer hata denetimini geçmek isterseniz Continue on errors tikini işaretleyiniz.

Mysql veritabanı geri yükleme program ile
mysql execute batch file

Plesk Panelden Mysql veritabanı geri yükleme

Plesk panele giriyoruz. Domain altında Veritabanı sekmesine geliyoruz. Burada veri tabanını göreceksiniz. Dökümü içeri aktar linkine basalım ve veritabanı’nı  ftp dizinindeyse İçeri aktar altındaki kök dizinden bulup seçin. Bilgisayarınızda ise Dosya seç üzerinden veri tabanını bulup Tamam diyoruz. Restore bittiğinde uyarı verecektir.

Mysql veritabanı geri yükleme plesk panel ile
mysql veri tabanı plesk panelden restore etme

Phpmyadmin üzerinden Mysql veritabanı geri yükleme

Plesk panelden domaine gelelim. Veritabanı sekmesine gelelim ve bu sekmede phpMyadmin linkine basarak panele erişelim. Resimlerden de takip edeceğiniz üzere sol tarafta veritabanı tabloları ve sağ üst bölümde diğer menüler yer alıyor. Resimde görülen 1 numaradaki İçeri aktar ile veri tabanını bilgisayarımızdan bulup seçiyoruz Aç diyoruz. Ardından güncellemek istediniz ayar var ise güncelleyip direk aşağıdaki Git butonu ile restoreyi tamamlıyoruz.

mysql veri tabanı phpmyadmin ile restore etme

İşlem tamamlandığında içeri Aktarma başarılı olarak onay mesajı verecektir.

Mysql veri tabanı restore etme yazımız burada bitmiş olup veri tabanları kategorisindeki diğer yazılarımıza incelemenizi öneririz. Sitemizde veri tabanları ile ilgili görmek istediğiniz makaleleri iletişim formundan bize yazarsanız sitemizde yer vermeye çalışırız.

Yazı ile ilgili Linkler.
mysql veritabanı nedir?
mysql veritabanı nasıl restore edilir.
mysql veritabanı kategoriler.

 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
İlginizi Çekebilir